Fantomski gol Štefana Kislinga

Teško da se iko seća meča od 18. oktobra 2013. godine u kome su fudbaleri Bajer Leverkuzena savladali Hofenhajm sa 2:1 u premijernom meču 9. kola Bundeslige. Međutim, Sportska sećanja su kao i svakog dana tu da vas podsete na upečatljive sportske događaje, a danas je to priznati gol na ovoj utakmici, koji uopšte nije postojao.
Na već pomenutom meču, Leverkuzen je poveo u prvom delu preko Sidnija Sema, da bi se u drugom poluvremenu dogodilo nešto što se veoma reko viđa, naročito na dobro organizovanim utakmicama kao što su one u Bundesligi. Nakon kornera izvedenog u 69. minutu, Kisling je bio najviši u skoku i glavom uputio lotu ka golu, a potom se uhvatio za tu istu glavu zbog promašaja, jer je video da lopta ide ka spoljnom delu mreže. Međutim, lopta je prošla kroz rupu na mreži i ušla u gol. Sudija je priznao pogodak i pored protesta i objašnjavanja domaćih igrača. Nakon kornera izvedenog u 69. minutu, Kisling je bio najviši u skoku i glavom uputio lotu ka golu, a potom se uhvatio za tu istu glavu zbog promašaja, jer je video da lopta ide ka spoljnom delu mreže. Međutim, lopta je prošla kroz rupu na mreži i ušla u gol. Sudija je priznao pogodak i pored protesta i objašnjavanja domaćih igrača.Da sve bude gore po Hofenhajm, 13 minuta kasnije je Firmino promašio penal, a Šiplok dva minuta pre kraja uspeo samo da ublaži poraz. Da je sve bilo regularno, domaćin bi osvojio bod. Posle utakmice došlo je do očekivano burnih reakcija. Direktor fudbalskog kluba Hofenhajm Aleksander Rosen je rekao da će njegov tim tražiti da se ponovi utakmica sa Bajerom, na kojoj je tim iz Leverkuzena dao neregularan gol. „To je skandal. To nije bio gol. Žalićemo se, sigurno.“ – rekao je Rosen nemačkim medijima. Sudija Feliks Brih je rekao da nije bio siguran da li je lopta ušla u mrežu na regularan način i da je po reakciji fudbalera zaključio da je sve u redu. „Nisam bio siguran, ali po reakciji fudbalera je bilo jasno, niko se nije protivio odluci. Pitao sam Kislinga, ali niko, čak ni on, nije mi rekao da nije bio gol. Lopta je bila u mreži i svi su mislili da je gol regularan.“ – rekao je Brih.
Slična situacija se dogodila 1994. godine kada je Bajern Minhen pobedio Nirnberg nepostojećim golom Tomasa Helmera. Nirnberg se žalio i utakmica je ponovljena. U ponovljenoj utakmici su Bavarci slavili sa 5:0. Trener Hofenhajma Markus Gisdol je rekao da se utakmica mora ponoviti. „Sve sem novog duela bi bilo smešno. Ako je utakmica Bajerna ponovljena, onda mora i ova.“ – rekao je Gisdol. Štefan Kisling izvnio se navijačima zbog spornog gola: "Razumem reakciju navijača, prijatelja i onih koji su mi pisali i ja sam donekle uzrujan. Nakon ponovljenog snimka shvatio sam da gol nije bio regularan, ali u tom trenutku nisam mogao da vidim. Izvinjavam se svim ljubiteljima sporta i ove igre. Nije lepo dobiti utakmicu na ovakav način, jer za mene i klub poštenje je izuzetno važno." - izjavio je Kisling.Štefan Kisling izvnio se navijačima zbog spornog gola: „Razumem reakciju navijača, prijatelja i onih koji su mi pisali i ja sam donekle uzrujan. Nakon ponovljenog snimka shvatio sam da gol nije bio regularan, ali u tom trenutku nisam mogao da vidim. Izvinjavam se svim ljubiteljima sporta i ove igre. Nije lepo dobiti utakmicu na ovakav način, jer za mene i klub poštenje je izuzetno važno.“ – izjavio je Kisling. Komisija Fudbalskog saveza Nemačke je nakon zalbe presudila da sudija Brih nije prekršio pravila i da je rezultat od 2:1 važeći. Hofenhajm je bušnu mrežu, koja im je donela toliko nevolja, stavio na aukciju, a sav novac sa nadmetanja je uplaćen u humanitarne svrhe.
Fantomski gol Štefana Kislinga i dalje izaziva kontraverze u Nemačkoj, a vi se podsetite ovog bizarnog događaja.