Kako je Nani upropastio jedan od najlepših Ronaldovih golova

Kristijano Ronaldo se u velikoj pobedi Portugala protiv Španije 2010. godine nije upisao u listu strelaca, a za to najviše može da zahvali bivšem saigraču iz Mančester junajteda Naniju, koji je upropastio njegov fantastičan solo prodor i prelep lob pri rezultatu 0:0.
Igrao se 36. minut kada je počela obećavajuća akcija Portugalaca. Ronaldo je dobio jednu loptu po levoj strani i krenuo ka golu ispred koga ga je čekao jedan od najboljih odbrambenih igrača sveta Đerar Pike. „CR7“ ga je “poslao po burek”, uradivši jedan “lažnjak”. Pike je već ispao iz igre, ali na Ronalda su natrčavala još dvojica odbrambenih igrača “Crvene furije”, zbog kojih nije izgubio prisebnost, već je posle još jednog kratkog “lažnjaka” uputio sjajan lob preko Kasiljasa. Lopta je već ulazila u gol, kada se niotkuda pojavio Nani i gotovo sa gol linije je ubacio u mrežu. Pomoćni sudija nije imao dilemu i podigao je zastavicu, iako je lopta po mnogima već bila prešla liniju.
Ronaldo je prvo krenuo da proslavi jedan od najlepših golova koji je postigao za nacionalnu selekciju, a zatim kada je video podignutu zastavicu pokazao je svoj bes. Mahao je rukama sa ljutitom grimasom na licu, a onda je čak i bacio na travu kapitensku traku. Ronaldo je prvo krenuo da proslavi jedan od najlepših golova koji je postigao za nacionalnu selekciju, a zatim kada je video podignutu zastavicu pokazao je svoj bes. Mahao je rukama sa ljutitom grimasom na licu, a onda je čak i bacio na travu kapitensku traku.„Ne znam da li je to slučajnost, ali dva najlepša gola u karijeri sam postigao u dresu Portugala i nisu priznati. Sećam se meča na stadionu Boaviste kada sam dao pogodak iz makazica, koji takođe iz nepoznatih razloga nije bio regularan. Ne znam zašto mi sad nije priznat gol, pa i slepac bi video da je lopta bila pola metra iza linije!“ – rekao je posle meča Ronaldo.
Nani se posle utakmice izvinio za upropašćeno remek delo kolege na kojeg se definitivno i ugledao. „Nisam razmišljao u tom trenutku, sve se brzo odvijalo. Mislio sam da sam u regularnoj poziciji. Ne znam zašto sam pokvario taj briljantan pogodak, izvinio sam se Kristijanu posle meča.“ – rekao je tada Nani.
Na „Stadionu svetlosti“ u Lisabonu domaćin je tada „pregazio“ aktuelne šampione Sveta i Evrope, a pobeda u prijateljskom susretu dovoljno je bila ubedljiva da bi mogla da izleči rane Portugalaca koje su Španci savladali na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi. Domaćin je poveo u poslednjem minutu prvog poluvremena, šut Kristijana Ronalda Kasiljas je odbranio, ali je Karlos Martins sa desetak metara bio precizniji.
Posle četiri minuta igre u nastavku autogolom Serhija Ramosa Portugal je stigao do 2:0, da bi dobru loptu danija iskoristio Helder Postiga za 3:0 u 68. minutu. U poslednjih deset minuta Španci su propustili dve dobre prilike, a Ugo Almeida pogodio za konačnih 4:0 u samom finišu meča.
Međutim, malo kome su ovi golovi i rezultat ostali u sećanju, jer su bili u senci poništenog Ronaldovog gola, a kako je izgledala situacija kada je Nani upropastio jedan od najlepših Ronaldovih golova u nacionalnom dresu podsetite se na snimku.