Kanova golčina rukama i crveni karton

U martu 2001. godine, Bajern je u gostima gubio protiv Hanze Roštok rezultatom 3:2. Njihov pobednički mentalitet nije bledeo i Bavarci su svim silama napadali ne bi li došli do izjednačenja u poslednjim trenucima meča. Ali Hanza je nekako odolevala…
Nekoliko minuta pre kraja meča Bajern je iznudio korner i Štefan Efemberg spremao se da ga izvede. Nekoliko minuta pre kraja meča Bajern je iznudio korner i Štefan Efenberg spremao se da ga izvede. U šesnaestercu gužva, Efenberg centrira na drugu stativu, a onda se niotkuda pojavljuje Oliver Kan, utrčava do peterca, skače visoko i loptu rukama boksuje u protivnički gol.U šesnaestercu gužva, Efemberg centrira na drugu stativu, a onda se niotkuda pojavljuje Oliver Kan, utrčava do peterca, skače visoko i loptu rukama boksuje u protivnički gol. Naravno, posle kratkog šoka, sudija poništava gol i Kanu bez puno razmišljanja dodeljuje crveni karton. Jedan od bizarnijih u istoriji Bundes lige.
Kan je vidno razočaran napustio teren, a Bajern nije uspeo da promeni rezultat. Situacija je možda komična, ali oni koji poznaju sa kojom je strašću ovaj golman doživljavao utakmice i koliko veliku želju za pobedom je imao, priznaće da današnjem fudbalu nedostaje ovakvih fudbalskih “fanatika”.
Osim gola i crvenog kartona, ovu bizarnu situaciju „Oli“ Kan začinio je i čuvenom šaljivom izjavom nakon meča: “Mislio sam da je golmanima dozvoljeno da igraju rukom u šesnaestercu…”. Podsetite se kako je Oliver Kan u želji za pobedom postigao gol rukama i dobio crveni karton: