Klaudio Branko – Bomba koja se ne zaboravlja

Do tog gola malo ko je čuo za Klaudio Branka, a nekako je čini se, posle njega vrlo brzo opet pao u zaborav.
Igrala se četvrtina finala Svetskog prvenstva 1994. godine u Americi između Brazila i Holandije. Sve je prštalo na terenu. Rezultat u 80. minutu bio je 2 : 2. Sa jedne strane Romario, Bebeto, Dunga… a sa druge Bergkamp, Kuman, Overmars… Poveli su Brazilci sa 2 : 0, pogađali su Romario i Bebeto, ali se Holanđani ekspresno vraćaju golovima Bergkampa i Vintera. Deset minuta pre kraja utakmice Branko je fauliran na oko 30 metara od gola Holanđana. Namestio je loptu i uhvatio veliki zalet. Sevnula je levica, a lopta je kao metak uletela u levi ugao golmana De Goja.
Većina ljubitelja fudbala se sigurno seća ove „bombe“ koja je Brazilcima osigurala prolaz među četiri najbolje ekipe, a za one koji se ne sećaju tu smo mi da vas podsetimo: