Stiv Mekmanaman - Gol posle sjajnog solo prodora od 70 metara

Stiv Mekmanaman – Gol posle sjajnog solo prodora od 70 metara

U sezoni 1997/98, u prvom kolu UEFA Kupa, Liverpul je “ukrstio koplja” sa uvek nezgodnom ekipim škotskog Seltika. Znali su da ih čeka veoma težak dvomeč i da će prva utakmica koja se igrala 16. septembra 1997. godine biti presudna zaprolaz dalje, pa je zato Roj Evans, tadašnji trener Liverpula, na teren izveo ono najbolje što je u tom trenutku imao: Ovena, Mekmanamana, Pol insa, Ridla, Džejmsa, Matea… i nadao se da će udarna igla Seltika, Henrik Larson, imati loš dan.
Sve je dobro krenulo po “Redse”, jer je već u 7. minutu Majkl Oven uspeo da donese prednost ekipi Liverpula koja je uspela da je zadrži sve do odlaska na odmor. Ali u drugom poluvremenu usledila je prava drama. Očigledno da je trener domaćih Vim Jansen održao lekciju igračima u svlačionici, pa su oni zaigrali mnogo bolje i već posle nepunih desetak minuta Meknamara je poravnao rezultat. Ali to nije bilo dosta “Zelenima” već su nastavili sa opasnim napadima i u 74. minutu nakon dosuđenog jedanaesterca, koga je Doneli realizovao, potpuno preokrenuli rezultat i vodili sa 2:1. Gosti su znali da će u Liverpulu Seltik igrati čvrsto, da će se pri ovakvom rezultatu zatvoriti, ćekati svoju šansu iz kontre, i da će to biti veliki problem za prolaz dalje, ali nisu uspevali da priđu golu golmana Gulda i eventualno ga ugroze.

Stiv Mekmanaman – Fenomenalan gol posle solo prodora protiv Seltika.

Utakmica je skoro bila gotova, čekalo se da sudija odsvira kraj, a Seltik je pritiskao poslednju liniju Liverpula što im se na kraju obilo o glavu. Loptu je na nekih dvadesetak metara od aut linije svog gola dobio Mekmanaman i sjajnom fintom pretrčao igrača domaćih koji ga je napao, a onda je uhvatio zalet i krenuo da trči sa loptom pravo ka golu gostiju. Pretrčao je pola terena i naišao na jednog igrača Seltika koga je sjajnim pomeranjem lopte u stranu zaobišao i taman kada je došao do šesnaesterca, po sredini, i kada su ga sustizala nekoliko protivničkih igrača, Stiv je opalio po lopti levom nogom tako precizno da je ona zaobišla golmana Gulda koji se bacio, i završila u mreži. Sve se odigralo munjevitom brzinom, za nekih desetak sekundi.
“Bio je to senzacionalan gol! Iskren da budem, u tom trenutku sam više razmišljao da se ne vratimo kući sa 3:1. Ali nerešen rezultat je za nas razočarenje, naročito posle ranog vođstva. Dozvolili smo Seltiku da se vrati i podlegli pritisku.” – izjavio je nakon meča trener Liverpula Roj Evans.
Ispostavio se da je ovaj fenomenalan Mekmanamanov gol bio veoma važan za prolaz dalje, jer su u Engleskoj Liverpul i Seltik igrali bez golova, pa su tako “Redsi” prošli dalje gde ih je u drugom kolu izbacio Strazbur.
Podsetite se sjajnog solo gola Stiva Mekmanamana protiv Seltika iz sezone 1996/97, u kome je pokazao svoj talenat, brzinu i preciznost. Uživajte!