U 97. promašili penal za finale, u 98. primili gol i ispali! - Sportska sećanja

U 97. promašili penal za finale, u 98. primili gol i ispali!

Fudbal je igra koja često donosi puno neizvesnosti, preokreta, emotivnih trenutaka, a današnje podsećanje govori nam zbog čega je fudbal jedan od najuzbudljivijih sportova i zašto ga vole svi. Sve se odigravalo sredinom maja 2013. godine. Votford je samo nedelju dana ranije tražio pobedu nad Lidsom za proboj na drugu poziciju i direktan plasman u Premijer ligu, ali je sa igračem manje primio gol u 90. minutu i kod kuće izgubio sa 2:1. pa je morao kroz plej-of da traži mesto u eliti. Prva prepreka bio je Lester.
Prvi meč ovih rivala završen je pobedom Lestera od 1:0 i Votford je u revanšu imao težak posao. “Zlatni momci” su u 15. minutu poveli golom Vidre, a samo četiri minuta kasnije izjednačio je Njudžent. U 66. minutu Vidra je doneo novu prednost Votfordu, a onda je usledila završnica za infarkt. Kako u plej-ofu ne važi pravilo o većoj važnosti golova Votford je krenuo u kontranapad, Ikeči Anja je pronašao Fernanda Forestijerija, a ovaj ubacio Džonatanu Hogu. Akcija je završena asistencijom Troju Diniju, za gol Votforda u 98. minutu. Bez produžetaka, pobedom od 3:1, otpisani Votford je prošao u finale plej-ofa, uz utrčavanje njegovih navijača na teren, gde su proslavili šokantnu završnicu.datih u gostima, rezultat od 2:1 u revanšu, za Votford, činio se u tom 97. minutu kao uvod u neminovne produžetke. Od njih, međutim, ništa nije bilo, zbog „ludnice“ na terenu kakva se retko viđa.
U korist Lestera je dosuđen penal u nadoknadi vremena. Penal za pobedu, za prolazak u finale na slavnom „Vembliju“. Sudijska nadoknada vremena trebalo je da traje samo četiri minuta, međutim, gužva oko penala dodatno produžila meč i „najstroža kazna“ izvedena je posle 96. minuta igre. Šut Entonija Nokerta, međutim, Manuel Almunija je odbranio, potom se bivši golman Arsenala pobrinuo da odbrani i šut koji je usledio nakon odbijanja lopte od njegovih ruku, a to je bila samo najava šoka.
Votford je krenuo u kontranapad, Ikeči Anja je pronašao Fernanda Forestijerija, a ovaj ubacio Džonatanu Hogu. Akcija je završena asistencijom Troju Diniju, za gol Votforda u 98. minutu. Bez produžetaka, pobedom od 3:1, otpisani Votford je prošao u finale plej-ofa, uz utrčavanje njegovih navijača na teren, gde su proslavili šokantnu završnicu. Votford je krenuo u kontranapad, Ikeči Anja je pronašao Fernanda Forestijerija, a ovaj ubacio Džonatanu Hogu. Akcija je završena asistencijom Troju Diniju, za gol Votforda u 98. minutu. Bez produžetaka, pobedom od 3:1, otpisani Votford je prošao u finale plej-ofa, uz utrčavanje njegovih navijača na teren, gde su proslavili šokantnu završnicu.“Znao sam da imamo još dva minuta da damo gol, ali ta odbrana je bila važna. Imao sam sreće, neverovatno je kako smo prošli. San je biti deo ovakve utakmice.” – izjavio je euforični golman Manuel Almunija.
Zanimljivo je da je nesrećni Noker u poslednjem kolu Čempionšipa bio Lesterov junak, jer je u 91. minutu postigao pogodak za pobedu nad Notingem Forestom i šesto mesto na tabeli. Bez tog gola se Lester ne bi ni plasirao u plej-of, već bi šansu da se vrati u elitu dobio Bolton.
“Mogao bih sada da zaplačem. Ovo je okrutno, žao mi je momka koji je promašio penal za njih, ali drago mi je što mi slavimo. Možemo da uživamo nekoliko dana, a onda ćemo se posvetiti finalu.” – rekao je Dini, junak pobede Votforda, nakon meča.
Međutim u finalu Votfod nije imao sreće, Kristal Palas je golom Kevina Filipsa iz jedanaesterca u 105. minutu savladao Votford sa 1:0 i posle prave drame u samom finišu meča uspeo da ostvari veliki uspeh-plasman u Premijer ligu.
Podsetite se “hičkokovske” završnice meča između Votforda i Lestera u polufinalu plej-ofa 2013. koja je u par minuta pokazala zašto je fudbal najvažnija sporedna stvar na svetu: