Fenomenalno zakucavanje Bjelice preko Lavala

StarBet Kladionica Najbolji Bonusi

Krajem januara 2014. godine u meču grupe E TOP 16 faze Evrolige, Olimpija iz Milana (tada poznata po sponzorskom imenu Emporio Armani) je posle velike borbe u „Mediolanum Forumu“ savladala Fenerbahče sa 90:85. Iako su gosti iz Istanbula vodili u prvoj četvrini i početkom druge, domaća Olimpija pravi preokret i na poluvreme odlazi sa 9 poena prednosti, a u drugom poluvremenu dolazi i do maksimalnih plus 16. Uspeli su igrači Fenerbahčea da sustignu domaćine u poslednjoj četvrtini, ali nisu uspeli da naprave potpuni preokret i izbegnu poraz. Susret se pored trijmfa Milaneza pamti i po odličnoj košarkaškoj predstavi, ali i po jednom potezu tadašnjeg igrača Fenerbahčea Nemanje Bjelice, koji je izabran za najbolji potez tog evroligaškog kola.
Igrala se druga četvrtina duela, gosti su imali 7 poena prednosti i napad. Lopta se lepo kretala u napadu Fenerbahčea, da bi posle nekoliko uspešnih dodavanja Bo Mekejleb uposlio Nemanju Bjelicu, koji se posle finte dodavanja odlučuje da krene u prodor. Ispred Bjelice se u tom trenutku nalazio centar domaćih Gani Laval, ali to nije mnogo zabrinulo košarkaša iz Srbije. Nemanja Bjelica pravi odličan ulaz, a potom na vrlo snažan i eksplozivan način zakucava loptu u koš preko Lavala. Pokušao je 206 centimetara visoki centar Milana da izblokira Bjelicu i spreči ga da zakuca loptu u koš, ali umesto blokade uspeo je da dobije „zakucavanje direktno u lice“ od strane igrača Fenerbahčea.

Zakucavanje Nemanje Bjelice preko Ganija Lavala.

Zanimljivo je i da su mnogi ljubitelji košarke bili iznenađeni zakucavanjem Bjelice, jer je Nemanja bio poznat pre svega po elegantnoj igri u kojoj nije bio čest slučaj da na atraktivan i eksplozivan način zakucava loptu u koš, pa su mnogi po društvenim mrežama podelivši snimak zakucavanja prokomentarisali da je izgleda Nemanja Bjelica uspeo da „probudi dugo i dobro skrivenu zver u sebi“. Potpuno očekivano i zasluženo zakucavanje Nemanje Bjelici izabrano je za najbolji potez kola u Evroligi.
Kako je izgledalo kada se Nemanja Bjelica „razgoropadio“ i na spektakularan način zakucao preko Ganija Lavala, možete da se podsetite na snimku koji je pred vama.