Arpad Šterbik – Golmanska bravura za „ludnicu“ u Skoplju

Arpad Šterbik - Golmanska bravura za "ludnicu" u Skoplju
StarBet Kladionica Najbolji Bonusi

26. marta 2016. godine ispunjena dvorana „Jane Sandanski“ u Skoplju i oko 6000 navijača bilo je tu da pruži podršku rukometašima Vardara, koji su tog dana igrali revanš meč osmine finala Lige šampiona protiv Visle iz Ploka. U prvom meču u Poljskoj rezultat je bio 30:30, pa su mnogi očekivali da će rukometaši Vardara lako zabeležiti trijumf pred svojim „vatrenim“ navijačima i plasirati se u čevrt-finale, ali već od starta duela videlo sa da oni koji su očekivali lak posao za tim iz Skoplja nisu bili u pravu…
Gosti su od početka susreta igrali odlično, na poluvremenu su imali dva gola prednosti, ali su igrači Vardara uspeli pre svega perfektnom odbranom i dobrom igrom Toskića da u nastavku preokrenu rezultat i da na nešto više od minuta do kraja susreta dođu do prednosti od 25:24. Imali su tada gosti napad u kojem su „morali“ da postignu gol ukoliko žele da sebi ostave šanse za prolazak dalje, jer bi i u slučaju nerešenog rezultat Vardar otišao u četvrt-finale zbog više postignutih golova u gostima. Odigrali su rukometaši Visle tada perfektan napad, posle ukrštanja bekova i odlučnog kruženja lopte, uposlili su na 6 metara samog Ivana Nikčevića, koji se sa levog krila odlično ubacio na mesto drugog pivotmena. Rukometaš Visle bio je u idealnoj poziciji i mnogi su već pomislili da će sigurno doneti izjednačenje svom timu, ali ne i golman Vardara, legendarni Arpad Šterbik…

Arpad Šterbik je svojom odbranom doneo pobedu Vardaru protiv Visle.

„Kaćki Vojvoda“, koji je predvodio Jugović do osvajanja Čelendž kupa, svojom odbranom doneo pobedu Srbiji i Crnoj Gori protiv Nemačke na SP-u u Tunisu, čini tada još jednu golmansku bravuru. Pravi Arpad Šterbik „lepezu“ i na fantastičan način zaustavlja udarac Ivana Nikčevića sa šest metara, beleži svoju 17. odbranu na meču, faktički obezbeđuje prolaz dalje Vardaru, započinje „ludnicu“ na tribinama dvorane „Jane Sandanski“, ali i „baca u trans“ EHF-ovog zvaničnog komentatora susreta, čija reakcija možda i najbolje opisuje briljantnost odbrane Šterbika. Ne samo da je Arpad Šterbik svojom odbranom obezbedio Vardaru plasman u četvrt-finale Lige šampiona, već je njegova fantastična intervencija u završnici meča sa Vislom izabrana od strane EHF-a za najbolju golmansku odbranu te sezone u Ligi šampiona.
Kako je izgledala briljantna intervencija Arpada Šterbika, kojom je Vardar obezbedio plasman u četvrt-finale Lige šampiona, ali koja je i zvanično najbolja u sezoni 2015/16 u elitnom rukometnom takmičenju, možete da se podsetite na snimku koji je pred vama.