Mesut Ozil - “Ringišpil” za Milana Borjana i odbranu Ludogoreca

Mesut Ozil – “Ringišpil” za Milana Borjana i odbranu Ludogoreca

Kada je žrebom odlučeno da će u grupi A Lige Šampiona u sezoni 2016/17 biti Arsenal, Pari Sen Žermen, Ludogorec i Bazel, svima je bilo jasno da poslednje dve ekipe nemaju čemu da se nadaju, osim da će “skupo prodati svoju kožu”. Bile su to zanimljive utakmice, ali jedan dvomeč se posebno izdvojio. Arsenal je u prvom meču “razmontirao” Bugare sa 6:0, ali je u drugom ekipa iz Razgrada rešila da se ne obruka, pa je od prvog minuta napala. Iako je mnogima zvučalo neverovatno, već posle 15 minuta Ludogorec je vodio sa 2:0, najviše zahvaljujući Kafuu koji je postigao jedan i asistirao kod drugog gola. Međutim, Arsenal je tada prebacio u višu brzinu i već do poluvremena golovima Džake i Žirua poravnao rezultat.
Drugo poluvreme je donelo veliku bitku na sredini terena. Arsenal je nastavio sa strpljivom igrom, Ludogorec je bio još više pritisnut, ali opet su igrači bugarskog tima igrali na kartu svoje brzine i sticao se utisak da su u tom segmentu bili bolji. I taman kada su mnogi pomislili da će rezultat ostati nerešen, dogodila se fenomenalna akcija Arsenala. Igrači Ludogoreca izašli su visoko, skoro do centra terena. Pritiskali su gol Ospine, ali onda se otvorila jedna kontra i sa jednom dugom loptom Elnenija, Mesut Ozil već je bio gotovo sam ispred golmana Milana Borjana. A onda je usledio “ringišpil”!

Mesut Ozil je "provozao na ringišil" odbranu i golmana Ludogoreca.
Mesut Ozil je „provozao na ringišil“ odbranu i golmana Ludogoreca.

Sjajni ofanzivni vezista je bocnuo loptu i prebacio Borjana, a onda se, dok je ovaj ležao na travi i pokušavao da shvati šta ga je snašlo, poigrao sa protivničkim defanzivcima. Mesut Ozil je u trku jednom „zamahnuo“ i dvojicu defanzivaca Ludogoreca bacio na zemlju, a potom lagano ćušnuo loptu u praznu mrežu. Bio je to fenomenalan gol, trenutak inspiracije Arsenalovog ofanzivnog veziste koji je nagrađena aplauzom saigrača i publike. “Delovalo mi je da nije odabrao dobro rešenje, ali sam promenio mišljenje kada sam video loptu u mreži.” – rekao je tadašnji menadžer Arsenala Arsen Venger nakon utakmice i pohvalio igru Turčina koji je godinama nastupao za reprezentaciju Nemačke.
Podsetite se kako je izgledao jedan od najlepših golova u karijeri Mesuta Ozila, koga Milan Borjana i odbrambeni igrači Ludogoreca neće zaboraviti dok su živi: