Giljermo Molina - Gol posle "izbacivanja" trojice protivnika

Giljermo Molina – Gol posle “izbacivanja” trojice protivnika

Španija je rezultatom 13:10 savladala Rusiju u 3. kolu šampionata Evrope u vaterpolu, koje se 2006. godine održavalo na Tašmajdanu u Beogradu. Duel je većim delom bio u egalu, ali su Španci boljom igrom u finišu treće i u poslednjoj četvrtini, uspeli da dođu do važnog trijumfa. Meč nije privukao previše pažnje neutralnih ljubitelja sporta, ali se jedan potez, koji je izveo Giljermo Molina, sa tog susreta i danas pamti…
Igrala se početna faza poslednje četvrtine, Španci su bili u napadu u kojem je Giljermo Molina pokušavao da izbori što bolju poziciju na nešto više od dva metra od gola Rusa. Ipak, Rusi su ga veoma dobro čuvali. Jedan igrač mu je konstanto bio “na leđima”, dok su još dvojica stajala “plitko”, spremna da brzo reaguju ako lopta krene ka Molini. To nije sprečilo Špance da probaju da uposle svog centra, a ovaj će uspeti da izvede pravu majstoriju…

Giljermo Molina prestigao je prelep gol na meču sa Rusijom.

Kada je lopta stigla do Moline, on fintira kao da će sa loptom krenuti na jednu stranu, a potom dok tri igrača Rusije “skaču” na njega, okreće se na drugu stranu i izbacuje tri protivniča igrača iz igre. Usledio je lakši deo posle, pošto je Giljermo Molina lako iz zicer poziciju, koju je stvorio fantastičnim potezom, uspeo da savlada golmana “Zbornaja komande” i postigne gol, dok su se zbunjeni igrači Rusije pitali kako je uspeo da im “pobegne”. Bio je to spektakularan pogodak, jedan od najlepših na tom šampionatu, a o majstorstvu koju je izveo Giljermo Molina možda i najbolje govori reakcija tada mlađanog Filipa Filipovića koji se nalazio na tribinama. On je grimasom na licu pokazao oduševljenje pogotkom Moline, a njegovu reakciju su kamermani uspeli da zabeleže.
Kako je izgledao spektakularan pogodak koji je postigao Giljermo Molina, pritom “izdriblavši” trojicu protivničkih igrača, možete pogledati na snimku koji je pred vama.

Author: Miloš