Golmane, a lopta?

Greške golmana obično su najteže, jer posle njih najčešće sledi kazna u vidu gola. Ali nekad mogu da budu samo komične… Robin Zentner obiležio je dvoboj svog Majnca i Borusije Menhengladbah (1:1) u 11. kolu Bundeslige, početkom novembra 2017. godine. Dve ekipe osvojile su tada po bod u susretu na kom su oba gola pala nakon kornera. Prvo je Majnc u vođstvo doveo Dialo u 19. minutu, a domaćin je izjednačio preko Vestergarda u 67. minutu. Ali ko se još toga seća? I zašto uopšte i pominjemo ovu neatraktivnu utakmicu? Pa, golman Majnca u 31. minutu ovog meča napravio je urnebesni potez i „zapalio“ društvene mreže na kojima se njegov kiks širio brzinom munje.
Njemu je, dok je stajao blizu bele tačke, jedan od saigrača vratio loptu, nakon čega je Zentner primio, ali onda je za njega nastalo par trenutaka “pakla”. Naime, 23-godišnjak je u jednom trenuku izgubio koncentraciju i nije primetio da mu je lopta pobegla, pa je nespretno zamahnuo u prazno, na iznenađenje svih na stadionu, ali i njega samog. To je sve pokušao da iskoristi Stindl, ali se golman gostiju na vreme osvrnuo i shvatio šta je napravio, pa je nekako uspeo da stigne loptu i uz pomoć saigrača otkloni opasnost pred golom i spreči protivnika da materijalizuje njegov propust.

Robin Zentner je umesto lopte "šutnuo" belu tačku.
Robin Zentner je umesto lopte „šutnuo“ belu tačku.

Međutim, iako ga greška nije skupo koštala, njegov potez bez sumnje je nasmejao sve ljubitelje fudbala. Saigrači su sa osmehom na lica bodrili svog kolegu, a na pitanje novinara šta se u stvari dogodilo, Zentner je dao „logično“ objašnjenje: “U uglu oka video sam nešto belo na travi i mislio sam da je to lopta, a u stvari se radilo o beloj tački. Pokušao sam da šutnem loptu, a onda sam shvatio da uopšte nije tamo…” – priznao je uz osmeh posle utakmice Robin Zentner, koji može biti srećan što nije primio gol, jer puno manji gafovi su se „tragično“ završavali za čuvare mreže.